131231 Kunstreis foto’s

Geslaagde kunstreis

Voor de liefhebbers, hier de gelegenheid om nog na te genieten van de kunstreis naar Oberhausen en Duisburg op 27 december 2013.

info heading

info content

131221 Gemeente huis Hockney op herhaling

Hockney op Herhaling

De drie crowd-art schilderijen, gecreeerd tijdens de “Hockney workshop” in de Smederij op 15 juni,
worden opnieuw tentoongesteld, maar nu in de ambiance van het Gemeentehuis van Son en Breugel.
De gigantische werken nemen hier een prominente plaats in, en zijn het hele eerste kwartaal van het jaar te bezichtigen tijdens opening van het gemeentehuis

131227 Kunstreis

Kunstreis naar Oberhausen en Duisburg

De voorbereidingen voor de tradionele Ars Longa Kerst kunstreis zijn in volle gang.
Een aantal opties is inmiddels verkend.
We denken een mooie keuze te hebben gemaakt met:

  • De Gasometer Oberhausen met Christo’s Big Air Package
  • MKM Museum Küppersmühle für Moderne Kunst, Duisburg waar een overzichts tentoonstelling is van Fred Thieler (Informele en abstracte beeldwerelden), en een vaste collectie met o.a Kiefer, Kirkeby en Richter

De komende weken gaan we verkennen of we hier goed terecht kunnen met een grote groep.

U kunt zich al opgeven voor deelname door een email aan secretariaat@arslongakunst.nl

131218 Kunstavond

Kunstavond op 18 december

in de Sonnerie.

Dit jaar gaat de eindejaars KUNSTREIS naar Oberhausen, waar we even helemaal worden ondergedompeld in de indrukwekkende, enorme witte ruimte van de BIG AIR PACKAGE geconstrueerd door CHRISTO. Vervolgens gaan we naar het prachtige Museum KÜPPERSMÜLE in Duisburg. Daar zien we de belangrijke schilders van dit moment, abstract expressionisme, ‘de nieuwe wilden’ met als hoogtepunt ANSELM KIEFER.
ANNELIES SCHOTH zal op woensdag 18 december tijdens de KUNSTAVOND in de Sonnerie haar kennis van deze kunstwerken met u delen in woord en vooral in beeld. Zodat het kijken, het zien en de herkenning een aangename beleving wordt. Minstens 2 keer ziet u iets wat u nooit meer vergeet.
Ook zal zij aandacht besteden aan actuele tentoonstellingen waar we niet heengaan…zoals Kokoschka, Malevich, een enkele Carravaggio in Den Haag en een speciale tentoonstelling “in de wolken” in IJsselstein. Tot woensdag de 18e…
Ook niet leden zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur in Hotel La Sonnerie.
Bijgaande foto toont de voorbereiding van de spreker van deze avond.


131102 OpdeGang – Jeannette Aarts

Jeannette Aarts exposeert

in La Sonnerie
van 2 november 2013 – 31 januari 2014.

Jeannette Aarts exposeert schilderijen van 2 november 2013 – 31 januari 2014
Opening door Rob Roag op zaterdag 2 november 2013 om 16.00uur tijdens het Kunstcafé van Ars Longa.
De expositie is dagelijks te bezoeken in de Brasserie tijdens openingstijden van La Sonnerie

131028 Visueel verslag Smederij

Cloud-Art in de Smederij

Een visueel verslag van het slotfeest in de Smederij op 26 oktober

info heading

info content

131017 Kunstavond

Kunstavond op 17 oktober

in de Sonnerie.

Deze kunstavond staat in het teken van de aanstaande sloop van de smederij.
Leegstaande panden zijn een ideaal doelwit voor graffiti. Simon Oostra zal U
met helder beeldmateriaal inzicht geven in het fenomeen StreetArt waarvan
graffiti een onderdeel is. Hij vertelt over de nieuwste ontwikkelingen in deze
steeds boeiender wordende vorm van beeldende kunst. Daarna geeft
Annelies Schoth informatie over alles wat U moet weten over de eerstvolgende
gezamenlijke Ars Longa kunstmanifestatie die op zaterdag 26 oktober
in de geliefde smederij, als een soort van eindfeest, zal plaatsvinden. Laat U
inspireren, kom luisteren, de koffie staat klaar.
Ook niet leden zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur in Hotel La Sonnerie

130928 RAKU

RAKU – keramiek met beeldverhaal

28 september -20 oktober in de Smederij.

De afgelopen dagen heeft het changement plaatsgevonden voor het laatste bedrijf in de Smederij.
Op zaterdag 28 September om 15.00 “gaat het doek op” en zien we 5 keramisten en een fotografe op het toneel, met RAKU-keramiek en en beeldend verhaal in foto’s van het Raku-stoken in- en buiten het atelier van de keramisten. U wordt getuige van het spannende proces waarin een kwetsbaar voorwerp blootgesteld wordt aan hoge temperaturen, vuur en water.

Deze tentoonstelling loopt tem 20 oktober.

1309 Wiesje Spit

In memoriam – Wiesje Spit

Gisteren, 16 september hebben wij afscheid genomen van Wiesje Spit en haar leven herdacht.
Ars Longa voorzitter Hans Werner heeft daarbij de volgende woorden gesproken:

“Wiesje Spit was vanaf de oprichting in het jaar 2000 met hart ziel betrokken bij onze kunstvereniging Ars Longa. Zij was een actief beoefenaar van de schilderkunst en haar schilderijen werden door velen zeer gewaardeerd.
Ik zelf heb haar leren kennen als lid van de Kunstcafe- commissie van Ars Longa, die tot taak had om de rnaandelijkse ontmoetingen en de kunstavonden inhoud en vorm te geven. Zij was hiervan jaren lang lid en had daarin een grote bijdrage zonder op de voorgrond te willen treden. Bij alle wilde ideeen die bij de voorbereiding soms op tafel kwamen bleef zij met beide benen op de grond en als zij taken op zich nam dan wist je zeker dat het goed kwam.
Je kon op haar bouwen.
Wij zijn haar zeer dankbaar voor alles wat zij voor onze vereniging heeft gedaan.
Maar de pijn van dit afscheid is vooral gelegen in het feit dat wij allemaal zoveel van haar hielden. Daarom hebben we haar in onze kring gemist vanaf het moment dat ze vanwege haar ziekte af moest haken en we zullen haar blijven missen.
Wiesje had wat met engelen. Zij heeft ze talloze keren afgebeeld . Wij hopen dat zij, nu zelf te midden van die engelen, voor Ars Longa tot in lengte van jaren een beschermengel zal willen zijn.


                                Wiesje Spit, 2012

130821 Odijk & Beljaars

Cilia Odijk & Ellen Beljaars

31 augustus – 22 september in de Smederij.

Na hun succesvolle tentoonstelling in Nederwetten, dit voorjaar, nemen Cilia Odijk & Ellen Beljaars nu – met grotendeels andere werken – de stoere wanden en ruimte van de Smederij in.
De feestelijke opening is op zaterdag 31 augustus om 15.00u.
De tentoonstelling is elke zaterdag- en zondagmiddag t.e.m. 22 september te bezien van 14.00 – 17.00u.